Konto bankowe dla seniora

Dziś jest: Czwartek, 2 lutego 2023, Imieniny: Marii, Miłosławy
Słownik finansowy

Wybierz pierwszą literę hasła:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Sonda

Czy odczuwasz skutki kryzysu?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Konta

2016-11-10

Konto bankowe dla seniora

Osoby po 50. roku życia są coraz bardziej aktywne, częściej niż w ubiegłych dziesięcioleciach zmieniają pracę, dokształcają się na własną rękę lub biorą udział w kursach, które umożliwiają im pozostanie konkurencyjnymi na rynku pracy. Na potrzeby seniorów, czyli coraz większej części naszego społeczeństwa, otwierają się także banki.

Listonosz na emeryturze?

Niektórzy seniorzy na przyjście listonosza z emeryturą przygotowują się jak na wizytę ulubionego wnuczka. Nic dziwnego, wielu z nich na co dzień żyje samotnie i każda okazja do podjęcia rozmowy jest na wagę złota.

Badania wskazują jednak, że już około 70% seniorów otrzymuje emeryturę lub inne świadczenia na konto bankowe. Jest to bowiem rozwiązanie nie tylko dużo wygodniejsze, ale także bezpieczniejsze. Trzymanie oszczędności, często gromadzonych przez całe życie, w przysłowiowej skarpecie czy w skarbonce to zachęta dla złodziei, którzy potrafią obserwować mieszkania osób starszych i wyłudzać pieniądze głośną „metodą na wnuczka”. Przeciwnikom wprowadzania jakichkolwiek modyfikacji w ustalonym porządku dnia warto uświadomić, że zmiana sposobu dostarczania emerytury jest wyjątkowo prosta. Wystarczy wypełnić formularz, który można znaleźć na stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, podać w nim numer konta, na które ma wpływać świadczenie i złożyć taką dyspozycję w oddziale.Na co zwrócić uwagę, zakładając konto bankowe dla seniora?

Przed podpisaniem umowy z bankiem trzeba rozeznać się, czy placówka pobiera opłaty za prowadzenie konta, korzystanie z karty debetowej lub wypłatę pieniędzy w bankomacie. Zazwyczaj konto bankowe jest darmowe, jeśli co miesiąc wpływa na nie określona suma – w przypadku seniorów – renta lub emerytura.

Warto dokładnie przyjrzeć się udogodnieniom, jakie osobom starszym oferują banki. Niestety, osoby po 50. roku życia narażone są na choroby związane z wiekiem, takie jak cukrzyca, nadciśnienie czy osteoporoza, w związku z czym muszą się częściej badać i korzystać z usług specjalistów. Mimo że większość z nas jest upoważniona do korzystania z darmowej opieki medycznej, to wiele osób, nie tylko seniorów, decyduje się na dodatkowe ubezpieczenie, które pozwala uniknąć ogromnych kolejek do lekarzy i ułatwia zapisanie się do specjalisty w dogodnym terminie.

Banki, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, w ramach prowadzenia konta w banku oferują seniorom dodatkową, darmową ochronę, np. rozmaite pakiety pomocy medycznej w nagłych przypadkach czy dostęp do całodobowej infolinii medycznej.


» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

Szukaj w serwisie:

Sprawdź ofertę kont on-line:

» Konta osobiste
» Konta młodzieżowe
» Konta oszczędnościowe

Najnowsze firmy w bazie

Mariusz Lewandowski...

Jeżeli poszukują Państwo adwokata w Toruniu, zachęcamy do zapoznania się z ofertą...

emivio Ubezpieczenia Agent...

Ubezpieczenia dla Ciebie, Twoich Bliskich i Twojego Biznesu Dom, Mieszkanie, Samochód,...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7finanse.pl, dodaj swój e-mail:

Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.