Jakie wyróżniamy rodzaje kont bankowych?

Dziś jest: Czwartek, 2 lutego 2023, Imieniny: Marii, Miłosławy
Słownik finansowy

Wybierz pierwszą literę hasła:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Sonda

Czy odczuwasz skutki kryzysu?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Konta

2014-08-14

Jakie wyróżniamy rodzaje kont bankowych?

Obecnie Klienci banków mają do wyboru wiele rodzajów kont. Spowodowane jest to różnorodnością oczekiwań oraz wymagań, jakie kładą przed bankami konsumenci. Każdy z nas ma inne potrzeby oraz upodobania, a zatem inaczej też podchodzi do spraw związanych z bankowością. Jedni przyzwyczajeni są do załatwiania wszystkich spraw osobiście w oddziałach banków, drudzy zaś nie wyobrażają sobie życia bez internetu i udogodnień, jakie za sobą niesie.

Chociaż banki prześcigają się we wprowadzaniu do swoich ofert coraz to nowszych usług dodatkowych i promocji, to wciąż w większości z nich podstawową ofertę stanowią różne rodzaje kont bankowych. Wyjaśnijmy więc, czym się od siebie różnią.

Rodzaje kont bankowych

  • Rachunek bieżący – gromadzone są na nim środki pieniężne oraz prowadzone rozliczenia finansowe. Podmioty prowadzące własną działalność gospodarczą zobowiązane są do prowadzenia rachunku bieżącego w postaci konta firmowego. Zaś dla osób fizycznych nieprowadzących działalności przeznaczone są konta osobiste. Z posiadaniem rachunku bieżącego wiąże się wiele korzyści m.in. możliwość wypłat środków z bankomatu oraz monitorowanie przychodów i rozchodów,
  • Rachunek pomocniczy – jest dodatkowym rachunkiem, służącym do przeprowadzania pozostałych rozliczeń oraz przechowywania pieniędzy,
  • Lokata terminowa – to rachunek przeznaczony do gromadzenia nadwyżek środków pieniężnych przez wskazany w umowie czas. Zaletą lokaty jest jej oprocentowanie pozwalające na gwarantowany zysk,
  • Konto oszczędnościowe –to rachunek łączący w sobie cechy rachunku bieżącego i lokaty. Konto oszczędnościowe jest oprocentowane nieco niżej niż lokata. Jednak klient ma ciągły dostęp do środków oraz może je wypłacać bez obaw o utratę odsetek.
  • Konto walutowe – pozwala na prowadzenie w polskim banku rachunku w zagranicznej walucie.


Pewny i sprawdzony bank

Wszystkie osoby noszące się z zamiarem założenia nowego konta bankowego zachęcamy do skorzystania z usług VOLKSWAGEN BANK. Bank kieruje swoją ofertę zarówno do osób prywatnych, jak i przedsiębiorców, proponując im założenie kont osobistych, firmowych oraz lokat na bardzo korzystnych warunkach. W VOLKSWAGEN BANK nie płaci się za otwarcie i prowadzenie konta oraz przelewy dokonywane przez internet. Z kolei wysokooprocentowane lokaty dostępne w ofercie banku dają gwarancję stałego i bezpiecznego zysku.

Aby zapoznać się z dokładną ofertą banku oraz sprawdzić wszystkiego dodatkowe usługi, wystarczy odwiedzić stronę internetową, znajdującą się pod adresem konta bankowe - www.vwbank.pl.
» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

Szukaj w serwisie:

Sprawdź ofertę kont on-line:

» Konta osobiste
» Konta młodzieżowe
» Konta oszczędnościowe

Najnowsze firmy w bazie

Mariusz Lewandowski...

Jeżeli poszukują Państwo adwokata w Toruniu, zachęcamy do zapoznania się z ofertą...

emivio Ubezpieczenia Agent...

Ubezpieczenia dla Ciebie, Twoich Bliskich i Twojego Biznesu Dom, Mieszkanie, Samochód,...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7finanse.pl, dodaj swój e-mail:

Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.