Jak wybrać najlepsze konta osobiste?

Dziś jest: Czwartek, 2 lutego 2023, Imieniny: Marii, Miłosławy
Słownik finansowy

Wybierz pierwszą literę hasła:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Sonda

Czy odczuwasz skutki kryzysu?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Konta

2019-02-01

Jak wybrać najlepsze konta osobiste?

ROR to skrót nazwy rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, czyli w potocznym języku właśnie konto osobiste. To bieżące konto, na które otrzymujemy wynagrodzenia, po czym dosponujemy swoimi pieniędzmi opłacając rachunki, kupując zakupy, za które płacimy kartą wydaną do rachunku.

Oferta polskich banków powoduje, że mamy w tej chwili setki kont do wyboru. Co najmniej kilkadziesiąt kont jest uwzględnianych w rankingach kont osobistych, zawierających tylko najlepsze oferty i promocje - http://www.wktorymbanku.pl/konta-osobiste/. Każde z nich jest inne, z innymi warunkami użytkowania i innymi rozwiązaniami. Warto rozpatrzyć plusy i minusy każdego konta przed dokonaniem wyboru ostatecznego. W czasach, kiedy dominuje bankowość elektroniczna nie ma większego znaczenia, czy w naszym mieście ma swoją siedzibę dany bank. Obsługa kont i korzystanie z rozszerzonej oferty produktów bankowych odbywa się zwykle online. Pamiętajmy też, że wybór konta osobistego nie musi być wyborem na całe życie. Bądźmy elastyczni i kiedy bank zmienia warunki na gorsze, lub gdy znajdziemy korzystniejszą ofertę, zmieńmy swoje konto osobiste. 

Najlepsze konta osobiste - na co zwrócić uwagę?

Aby wybrać najlepsze konta osobiste, wczytaj się w warunki i tabele opłat i prowizji. Przede wszystkim jakie są podstawowe koszty, których nie unikniesz nawet przy zachowawczym używaniu danego konta. Opłaty za prowadzenie rachunku i posiadanie karty debetowej. Wiele banków znosi te opłaty i jest to bardzo dobry krok, którzy klienci doceniają przy wyborze konta. Warto zauważyć, że jeśli opłata za  kartę debetową jest zniesiona, przy spełnieniu warunki kilku płatności kartą w miesiącu, to ten warunek zwykle bardzo łatwo spełnić. Istotna dla klientów jest zwykle także możliwość wypłacania pieniędzy z bankomatów bez dodatkowych kosztów. Dobrze jest sprawdzić czy masz w pobliżu bankomaty, w których nie poniesiesz dodatkowych kosztów przy wypłatach swoich pieniędzy. Kilka złotych od wypłaty, to miesięcznie może być już znaczna suma. 

Bonusy z danego konta

Tylko nieliczne konta osobiste są oprocentowane. Oznacza to, że na większości nasze pieniądze po prostu stoją bez zysku. Generalnie konta osobiste nie służą generowaniu zysków, jednak zawsze to lepiej, gdy nasze pieniądze nie tracą na wartości z powodu inflacji. Jak możesz zyskać na koncie? Jeżeli będzie ono oprocentowane, każdego miesiąca do Twoich oszczędności wpłynie określony odsetek. Wiele banków stworzyło programy lojalnościowe, przyciągające do nich nowych klientów. Ty równiez możesz zyskać, wybierając konto, które premiuje nowych użytkowników. Po spełnieniu określonych warunków, na przykład skierowaniu wynagrodzenia z pracy na nowe konto, czy aktywnym używaniu karty debetowej, otrzymujesz od banku nagrody pieniężne. Możesz także polecać swój bank innym i zostaniesz nagrodzony za klientów, którzy otworzą nowe konta w Twoim banku.

Ranking kont osobistych

Aby zorientować się,które to są najlepsze konta osobiste, warto przeglądać akualne ich rankingi. Zawierają zestawienia warunków i korzyści danego konta. Można bez problemu dobrać ofertę dopasowaną do swoich oczekiwań. 


» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

Szukaj w serwisie:

Sprawdź ofertę kont on-line:

» Konta osobiste
» Konta młodzieżowe
» Konta oszczędnościowe

Najnowsze firmy w bazie

Mariusz Lewandowski...

Jeżeli poszukują Państwo adwokata w Toruniu, zachęcamy do zapoznania się z ofertą...

emivio Ubezpieczenia Agent...

Ubezpieczenia dla Ciebie, Twoich Bliskich i Twojego Biznesu Dom, Mieszkanie, Samochód,...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7finanse.pl, dodaj swój e-mail:

Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.